ФІНАНСОВА ГРАМОТНІСТЬ - ЗАПОРУКА УСПІХУ

Поруч з базовими навичками грамоти, читання та письма, кожна людина повинна володіти навичками фінансової грамотності. Це та базова компетенція, над якою, освоївши, ми перестаємо задумуватися, але яка є основою подальшого розвитку і успіху людини у соціумі. Давайте розберемося, що ж таке фінансова грамотність та як стати фінансово грамотною людиною.
На шляху до фінансової грамотності нам знадобиться зробити декілька важливих кроків. Ми маємо опанувати базові фінансові поняття та принципи, навчитися складати бюджет та контролювати витрати, а також правильно й безпечно інвестувати кошти. Уявіть, що це захоплюючий квест, який треба пройти!
Освітня компонента «Фінанси, гроші та кредит» належить до циклу обов’язкових дисциплін для здобувачів освіти для спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок». У цьому курсі за певного логічною системою розглядаються всі питання, пов’язані з грошима та їх рухом та теоретичні аспекти загальної теорії фінансів як об`єктивної сукупності обмінно-розподільних відносин.
Мета курсу – формування у майбутніх фахівців з спеціальності 072 - Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок сучасного економічного мислення та системи знань щодо загальних закономірностей розвитку сучасних фінансових і грошово-кредитних відносин суспільства.
При викладанні курсу у здобувачів освіти ОПП Фінанси і кредит, групи ФК - 49 акцентується увага на: суті та функціях фінансів, грошей, грошового обороту і грошових потоків, грошового ринку, грошових систем, кредиту, інфляції та грошових реформ, характеристиці фінансової системи, валютних відносин та валютних систем, кількісної теорії грошей і сучасного монетаризму, кредитних систем, ролі центрального, комерційних банків та спеціалізованих фінансово-кредитних установ.
Тому важливе місце в підготовці фахівців за спеціальністю Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок належить навчальній дисципліні «Фінанси, гроші та кредит».
В умовах сьогодення, актуальною є підготовка фахівців, здатних аналізувати такі економічні явища, як фінанси, гроші, грошовий ринок та кредит, осмислювати зміни в їхньому функціонуванні та виробляти адекватні підходи в сучасній економічній політиці. Наукове розуміння проблем фінансів, грошового обігу, кредитних, податкових і бюджетних відносин є необхідною складовою становлення фахових знань здобувачів освіти.
 Screenshot1