Виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об`єктиві»

Відбулося виїзне засідання кіноклубу Docudays UA «Право в об`єктиві» за участю Орисі Підвальної, завідувачки сектору «Хмельницьке бюро правничої допомоги» Хмельницького відділу надання безоплатної правничої допомоги.
Здобувачі освіти Всп Хтефк Дтеу переглянули та обговорили документальну стрічку «89 днів» українського режисера Павла Дорогого з колекції DOCU/КЛУБ – Docudays UA.
У фільмі розповідається про людей, які під час бомбардування Харкова 89 днів змушені перебувати у бомбосховищі, яким стала станція метрополітену «Армійська».
Перед тим, як переглянути фільм, здобувачі освіти відповіли на питання: чи знайомі вони з термінами «міжнародне гуманітарне право», або як його ще називають, «право війни» та «воєнні злочини». Присутні перерахували воєнні злочини, які вчиняються під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Орися Підвальна, експертка заходу, зауважила, що міжнародне гуманітарне право – це галузь права, що встановлює правила ведення збройних конфліктів, метою якого є обмеження насильства під час війни… Найважче порушення – це воєнні злочини та злочини проти людяності.
Олександр Атаманчук, викладач історії та права Відокремленого структурного підрозділу «Хмельницький торговельно-економічний фаховий коледж Державного торговельно-економічного університету» охарактеризував події, що відбуваються в Україні, на основі історичних фактів.
Учасники обговорили права людини, які порушуються під час війни та які обмежуються; перерахували воєнні злочини та охарактеризували їх.
Під час перегляду присутні звернули увагу на окремі фрагменти із фільму, які є символічними і висвітлюють відчуття та враження від пережитого.
«Станція метрополітену «Армійська» об’єднала людей, різних за професіями, вподобаннями та інтересами. Вона стала другою домівкою для них, другим світом, де потрібно адаптуватися до умов і прийняти їх. Але життя триває і там, і воно продовжується…», - зауважила бібліотекарка Альона Радецька.
Присутні ділилися емоціями, які викликав фільм та побачене у ньому, а також досвідом перебування в укриттях.
 
 
Screenshot3