Історія коледжу

Історична довідка Хмельницького торговельно-економічного коледжу Київського національного торговельно-економічного університетуСучасний навчальний заклад - Хмельницький торговельно-економічний коледж Київського національного торговельно-економічного університету в свої 50 років пройшов кілька етапів розвитку.
І етап - 1965-1969 рік


Директор - ветеран Великої Вітчизняної війни Кушнір Василь Петрович

Заступник з навчальної роботи – Осориб Людмила Василівна.

Наказом Міністерства торгівлі №191 від 15.05.1965року з 1 липня 1965року на базі існуючої школи торгово-кулінарного учнівства створено Хмельницький технікум радянської торгівлі.

Підготовка фахівців здійснювалася за денною та заочною формами навчання зі спеціальностей:

  • Товарознавство і організація торгівлі продовольчими товарами;
  • Товарознавство і організація торгівлі промисловими товарами;
  • Технологія приготування їжі.

Перший прийом здійснювався на базі 8-річної школи в 1965році.

Перший випуск спеціалістів в технікумі відбувся в 1967 році , в кількості 30 осіб –студентів заочної форми навчання за рахунок студентів, які в 1965 році були переведені з Могилів-Подільского технікуму системи Міністерства торгівлі.

Перший випуск спеціалістів з денної форми навчання технікуму відбувся у 1968 році. Це було 111 товарознавців–випускніків груп ТПДТ-1, ТПДТ-2, ТПМТ-1 і ТПМТ-2.

Техніки-технологи з груп ТПЇ-1 і ТПЇ-2 випускалися навесні 1969 року.

З випускників першого випуску викладачами сучасного коледжу були Галка (Петришина) Зоя Федорівна, Туржанська Ромальда Іванівна, керує Хмельницьким рестораном „Україна” Водовоз (Толмачева) Людмила Іванівна.

ІІ етап 1969-1986

Директор - ветеран Великої Вітчизняної війни, Іващенко Андрій Микитович з династії працівників торгівлі.

Заступник з навчальної роботи – Гурницька Лідія Яківна, якій в 198—було присвоєно високе звання Заслужений працівник освіти.

Навчальний заклад розвивався, було збудовано чотирьохповерхове приміщення студентського гуртожитку по вул. Тернопільска, 5.

Кращі викладачі технікуму Степовик Валентина Василівна та Степанова Софія Нікітична були нагороджені державними відзнаками – орденами „Трудового Червоного прапора”.

В технікумі в цей час працювали ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни Гайнутдінов Федор Григорович, Матусов Михаїл Матвійович, Кришталь Василь Федорович, Дериконь Федір Никонович, які мали державні нагороди.

Викладачі співпрацювали з міським та обласним управліннями торгівлі з розвитку освітянських технологій, впроваджували ділові ігри та заняття на підприємствах –базах практики.

Ведучі викладачі-спеціалісти цього періоду – Рябухіна Людмила Федорівна, Палкіна Неля Андріївна, Прик Лілія Петрівна, Шульженко Наталія Василівна, Шульц Ядвіга Йосипівна, Слободянюк Микола Денисович, Шокур Григорій Іванович та ін.

Технікум перейшов на підготовку спеціалістів на базі повної середньої освіти з 1980року. Перша група - ТПД-30.

ІІІ етап 1986-1991


Директор - Гурницька Лідія Яківна - заслужений працівник освіти, депутат Хмельницької міської ради народних депутатів

Заступник з навчальної роботи – Корнієнко (Михайленко) Раїса Василівна

У 1987 році в технікумі розпочато підготовку спеціалістів за цільовими замовленнями для Хмельницького облплодоовочпрому, всього було підготовлено до 150 спеціалістів у 5 групах.

В 1987 році закінчено будівництво їдальні коледжу. Шеф-кухарем була призначена випускниця технологічного відділення заочної форми навчання Присич (Гнатюк) Катерина Гнатівна. З цього часу всі студенти та працівники забезпечені гарячим харчуванням, а студенти технологічного відділення-новою базою практики.

За наказом Міністерства торгівлі України №91 від 19.01.1991року технікум було перейменовано у Хмельницький комерційний технікум і розпочато підготовку фахівців за спеціальністю „Комерційна діяльність”.

Перші випускники цієї спеціальності сьогодні працюють в коледжі – Шавлач (Соколова) Лариса Сергіївна –зав.заочного відділення; Гнатюк (Шмерко) Олена Петрівна –викладач фінансових дисциплін, аспірантка Академії прикордонних військ; Демьянська (Мітрофанова) Надія Миколаївна- майстер виробничого навчання.

Випускник КД-6 Оніщук Іван Васильович займає посаду директора Хмельницької кондитерської фабрики.

ІV етап 1991-2000


З 1991 по 1996 рік в технікумі здійснювалася підготовка спеціалістів –товарознавців непродовольчих товарів для торговельних підприємств Вінницької області за державним замовленням. Випускники ТПМ-45, ТПМ-48 за денною формою навчання та гр..ТПМ-65 за заочною формою навчання були направлені в торговельні підприємства міста Вінниця та Вінницької області.

З 1998 року в технікумі розпочата підготовка фахівців зі спеціальності „Фінанси” та „Біржова діяльність”.

З 1997 року наказом Міністерства освіти України №128 п.3 від 20.06.1997року, технікум перейменовано у Хмельницький економічний технікум і включено до складу Київського державного торговельно-економічного університету.


V етап 2000-2008


Директор - Гурницька Лідія Яківна - заслужений працівник освіти, депутат Хмельницької міської ради народних депутатів

Заступник з навчальної роботи – Найдук Галина Іванівна

У 2000році Київський державний торговельно-економічний університет перейменовано у Київський національний торговельно-економічний університет.

З 2005 року розпочалась підготовка молодших спеціалістів за спеціальностями „Комерційна діяльність” і „Діловодство”.

За наказом КНТЕУ № 258 від 31 січня 2006 р. відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 45 від 26 січня 2006р. “Про реорганізацію Хмельницького економічного технікуму КНТЕУ” створено Хмельницький торговельно-економічний коледж КНТЕУ як відокремлений структурний підрозділ Київського національного торговельно-економічного університету, з окремими правами юридичної особи на базі Хмельницького економічного  технікуму КНТЕУ, що ліквідується.

В цей період в коледжі особлива увага приділялась навчанню викладачів в аспірантурі та магістратурі.


VІ етап з 2008р.


Директор – Трішкіна Ніна Іванівна – кандидат економічних наук, доцент член науково-методичної комісії з економіки та підприємництва підкомісії з товарознавства і торговельного підприємництва, викладач вищої категорії, викладач-методист.

Заступник з навчальної роботи – Найдук Галина Іванівна, викладач вищої категорії, викладач-методист, магістр менеджменту організацій

У регіональному рейтингу популярності у форматі конкурсу «Людина року - 2009» в номінації «Науковець» переможцем стала директор коледжу Трішкіна Н.І.           У 2012 році директор коледжу отримала наукове звання доцента; Хмельницьку обласну премію імені Миколи Дарманського в галузі освіти і стала переможцем у номінації «Кращий директор вищого навчального закладу І-ІІ рівнів акредитації»; членський квиток Всеукраїнської громадської організації Українського товариства товарознавців і технологів, що підтверджує її членство в Українському товаристві товарознавців і технологів та Міжнародному товаристві товарознавців і технологів. Це дає право на участь у проведенні незалежних споживчих експертиз, консалтингу з товарознавства і технології, заходах УТТТ.       

Великою заслугою коледжу є отримання у 2013 році Сертифікату на систему управління якістю, який посвідчує, що система управління якістю стосовно надання освітянських послуг відповідає вимогам ДСТУ ISO 9001 : 2009 «система управління якістю. Вимоги».

Проаналізувавши соціально-економічний розвиток Хмельницької області та збільшення потреби  регіону у висококваліфікованих фахівцях у 2013 році проведена ліцензійна експертиза спеціальностей «Бухгалтерський облік» та «Інформаційна діяльність підприємства», проведений перший набір студентів  у 2014 році.

Основні напрямки діяльності колективу коледжу на перспективу сплановані на ювілейній першій педраді 50-го року діяльності навчального закладу.

Останні новини

«Знавець устаткування ЗРГ»

24.11.2017

23 листопада 2017 року року викладач Надворна Н.Е., провела брейн ринг «Знавець устаткування ЗРГ» серед студентів ІІ курсу

Подорож у світ професій

24.11.2017

23 листопада 2017 р. у Міжшкільному навчально-виробничому комбінаті м. Хмельницького відбувся захід «Подорож у світ професій»

«Допоки пам'ять в серці не згасає».

23.11.2017

Пам'яті найбільшої трагедії XX століття присвячена виставка-реквієм «Допоки пам'ять в серці не згасає».

«Електронна пошта»

22.11.2017

22 листопада 2017 року викладачем Манзюк Тетяною Вікторівною було проведено відкрите лекційне заняття в групі ОА-4 з дисципліни «Інформатика» на тему: «Електронна пошта».

«Перші кроки»

22.11.2017

Відбулася виставка-розпродаж кондитерських виробів «Перші кроки», де вперше про себе заявили студенти першого курсу, як майбутні технологи.

«Картопляні фантазії»

21.11.2017

21 листопада 2017 року

«Облік запасів»

21.11.2017

21 листопада 2017 р. викладачем циклової комісії бухгалтерського обліку, фінансів і кредиту Гриценко О.М проведено відкрите лекційне заняття із застосуванням інтерактивних технологій з дисципліни «Фінансовий облік» на тему: «Облік запасів», група ОА- 2.